Web Analytics
BallinaUncategorizedShtëpia fantastike lëvizëse prej vërteti që mund ta merrni kudo me vete

Shtëpia fantastike lëvizëse prej vërteti që mund ta merrni kudo me vete

Ajo është ndërtuar nga betoni dhe nga materialet e tjera të forta.

Mirëpo ndryshe nga shtëpitë e tjera, ajo ka një konstrukt të tillë që mund të zhvendoset diku tjetër.

Kuzhina, banja dhe dhoma e gjumit janë të vendosura prapa, në mënyrë që banuesit të saj t’i sigurojë privatësinë, ndërsa përpara është muri prej qelqi i cili siguron dritë të mjaftueshme.

Në kulmin ku duhej të ishte çatia janë vendosur panelet solare të cilat prodhojnë energji.

Shtëpia është e ndërtuar sipas një moduli që e lejon të vendoset në objekte më të mëdha.
Betonizimi është i izoluar me vakum duke lejuar kështu temperaturën e përshtatshme përgjatë gjithë sezonit të vitit.

Projektuesit nga Kodaseme shpjegojnë se ajo mund të përdoret si shtëpi pushimi, zyrë, klasë mësimi, kafene etj.

Shiko Fotot:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit