Web Analytics
BallinaUncategorizedSi mjekët mbrojnë veten nga COVID-19 përmes ushqimit dhe stilit të jetesës

Si mjekët mbrojnë veten nga COVID-19 përmes ushqimit dhe stilit të jetesës

Ne e dimë se çfarë hapash duhet të ndërmarrim për të zvogëluar mundësinë e infektimit nga virusi, por si duhet të ndërtojmë mbrojtjen tonë të brendshme në rast se duhet ta bëjmë?

Mjekët tregojnë se çfarë bëjnë ata për të mbrojtur veten nga COVID-19:

Largoni ëmbëlsirat

“Nivelet e ngritura të sheqerit në gja.k mund të jenë të lidhura me ashpërsinë e infeksionit COVID-19 dhe ka disa prova që sheqeri mund të dë.mtojë funksionin e qelizave imune.

Unë kam zvogëluar konsumimin e sheqerit që të jem i sigurt”, – Nate Favini, një praktikante e kujdesit parësor.

Merrni vitaminën C dhe D

“Studimet kanë treguar se vitamina C mund të ndihmojë në parandalimin dhe luf.timin e infeksioneve.

Unë personalisht marr 1,000 mg çdo mëngjes”. – Dr. FAVINI

Pini çaj të gjelbër

“Unë çdo ditë po pi çaj të gjelbër, i cili është i pasur me veti anti-inflamatore dhe tregohet se parandalon infeksionin e frymëmarrjes” – Aviva Romm, autor i Revolucionit të Trenit Adrenal.

Ajër i pastër

“Unë eci 20-minuta në këmbë çdo ditë.

Një hulumtim premtues tregon se ushtrimet ndihmojnë në mbrojtjen kundër komplikimeve të COVID-19″ – Dr Schwartz.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit