Web Analytics
BallinaS’ka marrëveshje VV-LDK, nesër ndërhyn QUINT-i dhe BE-ja

S’ka marrëveshje VV-LDK, nesër ndërhyn QUINT-i dhe BE-ja

Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht njofton se as pas takimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës me LDK-në nuk kanë arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë.

“Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës u mbajt edhe një takim ndërmjet LVV dhe LDK.

Nuk u arrit marrëveshja”, thuhet në njoftimin e VV-së.

Sipas Vetëvendosjes, palët janë pajtuar që nesër të zhvillohet një takim tjetër bashkë edhe me ambasadorët e Quint-it në Prishtinë si dhe me Shefen e Misionit të BE-së.

“Kanë mbetur edhe tetë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës”, thekson kjo parti. /Lajmi.net/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit