Web Analytics
BallinaUncategorizedSkandali me subvencionet për familjarët, flet për herë të parë Enkelejda Arifi

Skandali me subvencionet për familjarët, flet për herë të parë Enkelejda Arifi

Këngëtarja Enkelejda Arifi, njëherësh zyrtare për kulturë në Komunën e Gjilanit ka folur për herë të parë pas vendimit të Kryetarit për shkarkimin e saj dhe anëtarëve të komisionit shkaku i ndarjes së subvencioneve për të afërmit e tyre.

Në listën e përfituesve ishin djali dhe kunati i saj në dy projekte të ndara që bashkë kapnin vlerën e 7552 eurove.

Në një prononcim për Klan Kosova bashkë me anëtarët e tjerë të komisionit, Arifi u shpreh se e ka ndërgjegjen e pastër “Unë me ndërgjegjen time jam e qetë nuk i kam dhënë para askujt.

Nuk do të fillojmë t’iu themi në familje të lutem mos u bëj artist sepse është konflikt interesi” – u shpreh ajo mes tjerash I gjithë procesi është kthyer në pikën zero…..

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit