Skivi flet për dhimbjen që ka pas humbjes së Alberitit

Reperi Skivi ka qenë i ftuar në emisionin Express Rozë.

Reperi është pyetur nga moderatorja se si e mori ai lajmin e hidhur për humbjen e njërit prej miqëve të tij më të ngushtë.

“Shumë e rëndë!

Por, unë dua t’i falëndëroj të gjithë njerëzit të cilët janë munduar të më shkruajnë dhe të më rrinë sa më afër, sepse kemi kaluar në një kohë jo të mirë për shkak se me këso tragjedi dhe me këtë rast shpresoj që mos ta gjë askënd”, ka thënë fillimisht Skivi.

Dhimbja për Skivin është shumë e papërshkrueshme dhe se gjithçka që ai tani ka janë kujtimet që kanë mbetur.

“Kujtime të mira, kujtime shoqërore, kujtime të fëmijërisë dikur kur jemi takuar shumë moti dhe kujtime të ndryshme që nuk besoj se do të harrohen kurrë”.

Skivi e ka përshkruar Albertin si një person tepër familjarë që i është përshtatur atij gjatë gjithë periudhës sa ai e ka njohur. /Express/