Web Analytics

Sondazhi i International Republican Institute: Presidentja Osmani, liderja më e besuar në rajon

Botuar nga: InfoKosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, vazhdon të prijë si lidere më e besuar në rajon, sipas sondazhit të organizatës amerikane IRI (International Republican Institute).

Sondazhin e IRU e ka bërë publik këshilltari për medie i presidentes, Bekim Kupina, përmes një postimi në Facebook.

“68 për qind e të anketuarve kanë treguar besim ndaj Presidentes, teksa 66 për qind besueshmëri ndaj institucionit të Presidencës.

Presidentja Osmani dhe institucioni i Presidencës, vazhdojnë me përkushtim, në shërbim të shtetit!”, ka shkruar Kupina. /Telegrafi/

Shiko foton:

Të FUNDIT