Stresi e “grushton” kryetarin e Tiranës

Reperi Arkimed Lushaj i njohur me emrin e artit Stresi është përfshirë në një incident me kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari Bledi Mane, sipas të cilit në ambientet e jashtme të restorantit të njohur Piazza në Tiranë, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj sapo i shpëtoi një su, lmi të dh, uns, hëm.

“Këngëtari i repit i njohur me emrin e artit Stresi i doli para dhe filloi ta go, diste me gr, ushta por rojet e sigurisë e kanë mbrojtur kryebashkiakun” shkruan ai.

Kjo ngjarje pason deklaratën poshtëruese të Erion Veliajt i cili ofendoi publikisht në media djemtë shqiptarë duke i etiketuar me fjalën “Zdromsa”.