Web Analytics
BallinaUncategorizedStudim shkencor: Lajm i keq për meshkujt e dobët! Femrat preferojnë djemtë...

Studim shkencor: Lajm i keq për meshkujt e dobët! Femrat preferojnë djemtë me bark të madh

Një nga studimet e fundit ka zbuluar se gratë tërhiqen nga burrat me bark, për një numër arsyesh të mbështetur në shkencë, duke filluar nga besueshmëria e supozuar e deri te rritja e qëndrueshmërisë seksuale.

Tani, mbani mend se të qenit mbipeshë vjen me një numër rreziqesh shëndetësore, përfshirë sëmundje të zemrës dhe impotencës.

Por shkenca sugjeron që nëse ka një zonë në të cilën djemtë mbi peshë nuk duket se do të luftojnë, është ajo e dashurisë.

Atëherë, pse një djalë topolak i bën femrat të bien në dashuri me të?

Të gjitha duken të hollë pranë një burri të shendetshëm

Një burrë që nuk është i fiksuar me trupin e tij mund të bëjë që një grua të ndjehet më e sigurt për veten e saj.

Djemtë e shendetshëm konsiderohen të besueshëm

Një studim zbuloi se djemtë që janë të dobët janë më pak të besueshëm në krahësim me ata që janë topolakë.

Sigurt, besueshmëria nuk është saktësisht e njëjta gjë me atraktivitetin, por definitivisht shton tërheqjen ndaj burrave me bark të madh.

Arsyet kryesore pse gratë vlerësojnë burrat mbipeshë

Djemtë mbipeshë janë më të guximshëm

Djemte mbipeshe janë më të mirë në shtrat dhe rezistojnë më shumë

Burrat mbipeshë janë më të mirë në shtrat, sipas një studimi të 2.544 grave britanike.

Tridhjetë e tetë përqind raportuan që burrat me peshë të tepërt ishin dashnorë superiore.

Nuk është plotësisht e qartë pse mbipesha përmirëson presionin, por hulumtimet sugjerojnë që qëndrueshmëria mund të ketë diçka të bëjë me të.

Burrat me bark madh dhe BMI më të larta zgjasin 7.3 minuta më gjatë në shtrat se burrat më të hollë, zbuloi një studim i vitit 2010 nga Gazeta Ndërkombëtare e Kërkimit të Impotencës.

Nëse partneri ju bën të dukeni mirë, është i besueshëm, i shkëlqyeshëm në shtrat dhe është komik, çfarë kërkoni më shumë? Burrat topolakë kanë shumë arsye të mbështetura nga shkenca për të qenë optimistë në lidhje.

Tani, vazhdo, dil atje.

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit