Web Analytics
BallinaUncategorizedStudimi i ri: Ja cfarë i ndodh trurit tuaj kur merrni një...

Studimi i ri: Ja cfarë i ndodh trurit tuaj kur merrni një ”like” në Instagram!

Profesori i Universitetit Njujorkez Adam Alter shpjegon se cfare i ndodh trurit tone kur ndokush na ben like nje post ne instagram ose ne rrjetet tjera sociale.

“Kur ndokush ben like foton tuaj apo cfaredo postimi qe beni eshte sikur te marresh dro.ge.

Arsyeja eshte se nuk eshte e garantuar se ju do te merrni like ne postet tuaja dhe eshte procesi i papritshmerise qe u ben aq te varur.

Nese do e dinit qe cdo here qe ju do te postoni do ti merrni 100 like ateher ajo do tu bezdisej shume shpejt.”

Nje nder problemet kyce te instagramit eshte se njerezit paraqesin versionet me te mira te jetes se tyre.

Keshtuqe ju beni 100 foto para se te nxjerrni nje te vetme.

Cfare do te thote se cdo here kur ju shikoni profilin e dikujt ju shihni vetem me te miren e jetes se tyre, qe u ben te mendoni se jeta juaj me gjith ato ngaterresa ndoshta nuk eshte edhe aq e mire.

Te shohesh versionet me te mira te jetes se te tjereve te ben te ndihesh i privuar.

Rrjetet Sociale

630,821FansaPëlqeje
28,187NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit