Web Analytics
Ballina Etiketimet Covid-19

Etiketim: Covid-19

Një 25 vjeçar nga Kamenica ndërron jetë si pasojë e COVID-19

Një 25 vjeçar nga Kamenica ka humbur jetën si pasojë e virusit COVID-19. Bersant Rahimaj ndërroi jetë pasi nuk arriti t’i bëjë ballë koronavirusit. Kjo është...

Pamje brenda Klinikës Infektive, shikoni gjendjen e pacientëve që po marrin...

Prej më shumë se pesë muaj, Kosova po vazhdon të përballet me situatën e krijuar nga virusi COVID-19. 7 mijë e 846 raste janë konfirmuar...

Aplikacioni për Covid-19 është gati. Mësoni këtu nëse jeni prekur nga...

Në një video të publikuar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, bëhet me dije se portali coronavirus.shendetesia.gov.al, nëpërmjet aplikacionit e-Albania, do...

E moshuara me Covid-19 kërkon ndihmë, stafi i Shtëpisë së të...

Në MPMS thonë se kanë marrë masa për ti izoluar të prekurit me COVID-19, në Shtëpinë e të Moshuarve Kjo e moshuar ka probleme shëndetësore. Madje...

Gjobat ndaj qytetarëve për mos vënie të maskave, nga juristët po...

Gjobat që policia po u shqipton qytetarëve të cilat nuk zbatojnë masat anti-COVID-19 po shihen si të pabazuara ligjërisht. Njohësit e çështjeve juridike po thonë...

Vaksina amerikane hyn në fazën e fundit të testimit, vullnetarët e...

Vaksina kundër koronavirusit e firmës amerikane “Moderna” hyri në fazën e tretë të testimit. Ajo do t’u injektohet 30 mijë vullnetarëve të shëndetshëm e ndarë...

756 profesionistë shëndetësorë janë infektuar në Kosovë që nga fillimi i...

Që nga regjistrimi i rasteve të para të Covid-19 në Kosovë e deri më sot, 756 profesionistë shëndetësorë janë prekur nga ky infeksion, ndërsa...

Edhe ky ministër del pozitiv me COVID-19

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, nëpërmjet një statusi në Facebook ka shkruar se sot, pas testimit të bërë për COVID-19, ka rezultuar pozitiv. Bekteshi në...

Melburni thyen rekordin për infektime me COVID-19

Shteti australian i Victorias njoftoi një rekord të ri për rritjen më të lartë një ditore të rasteve të koronavirusit në vend që nga...

Gjysma e pacientëve me Covid-19 shfaqin probleme në zemër

Lodhje ekstreme, të përziera, shtrëngim gjoksi, dhimbje të forta koke dhe dhimbje të gjymtyrëve janë ndër shqetësimet e përsëritura të përshkruara nga disa të...

LAJMET MË TË LEXUARA