Web Analytics
Ballina Etiketimet Gjermania

Etiketim: Gjermania

Nga përmbytjet në Gjermani, kjo është e reja kosovare që vdiq...

Më parë është raportuar për burrë e grua nga Peja të vdekur në Gjermani pas përmbytjeve të fundit. Por numri i kosovarëve të vdekur atje...

“Na ndihmuan në luftë”, Shqiptarët ndihmojnë gjermanët pas vërshimeve vdekjeprurëse

Përmbytjet në Evropë kanë shkaktuar vd.ekjen e mbi 150 personave në Gjermani dhe kanë lënë të zhdukur mijëra të tjerë. Pas dëmeve jashtëzakonisht të mëdha,...

Babai shqiptar gjen vajzat pas përmbytjeve në Gjermani: U shpëtuan me...

Altenburg (Rheinland-Pfalz) – Shefik Hyseni (46) nuk e dinte me orë të tëra nëse i kishte humbur vajzat e tij në përmbytjen e vd.ekjes. Babai...

Përmbytjet në Gjermani, babai kërkon ndihmë: Nuk i gjej dot vajzat,...

Me dhjetëra qytetarë janë raportuar të zhdukur nga përmbytjet masive në Gjermani, ndërsa deri tani kanë vdekur të paktën 58 jetë njerëzish. Një baba i...

Me lejen e gruas gjermani martohet me dy të dashurat e...

Marco Santo Silva, 35 vjeç, nga Këlni i Gjermanis është martuar ligjërisht me Daniela Silva, 35 vjeç, dhe ata kanë qenë në një martesë...

Gjermania nuk e konsideron Kosovën zonë rreziku për COVID-19

Instituti Robert Koch në Gjermani ka bërë një sërë ndryshimesh në listën e vendeve me rrezik për shkak të virusit COVID-19. Paralajmërimet hiqen për Kosovën...

Gjermania po kërkon punëtorë

Pro.blemet me vizat e punës mbeten, ndonëse Gjermania ka nevojë për punëtorë të huaj. Ani pse janë mbyllur shumica e bizneseve në këtë shtet, Gjermania,...

Gjermania e zgjatë prapë karantinën

Gjermania po futet në karantinë deri në fund të muajit janar. Gjithashtu autoritetet përkatëse kanë vendosur kufizime të reja më të ashpra për të marrë...

Gjermanët po thonë se Albin Kurti po e merr pushtetin

Mediet gjermanishfolëse i kushtojnë vëmendje zhvillimeve të fundit në Kosovë, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese se zgjedhja e qeverisë së kryeministrit, Avdullah Hoti ishte...

Gjermani: Punëtori kosovar mahnitë me interpretimin e tij në vendin e...

Gazmend Geci, ka mahnitur me interpretimin e tij me piano. Ai ka hyrë live në Facebook, ku ka luajtur në këtë instrument. Geci, punon në Gjermani...

LAJMET MË TË LEXUARA