fbpx
Ballina Etiketimet Haki Abazi

Etiketim: Haki Abazi

Abazi: Kosovës urgjentisht i duhen zgjedhje

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit Avdullah Hoti se Kosova nuk ka nevojë që...

Haki Abazi: Gënjeshtër si shumë të tjerat se MCC kishte bllokuar...

Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi ka thënë se është gënjeshtër se MCC ka bllokuar fondet. Sipas tij problemi ka qëndruar diku tjetër, ndërsa përmend që disa studime...

Thaçi: Haki Abazi e ka blerë postin e zv.kryeministrit pak para...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, e ka blerë postin...

Abazi: Thaçi është njeri i poshtër, hajn, rrenc, kriminel i komunikatës...

Ish zëvendëskryeministri Haki Abazi ka reaguar pas një deklarate të Presidentit Hashim Thaçi se ai është takuar me autoritete serbe në Kopaonik. “Thaçi është njeri...

Abazi tregon “marrëveshjen Abrashi-Gjuriq”: Lista Serbe merr zv/kryeministrin dhe pozita të...

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe po mbahet sekret, për shkakun se kësaj...

Abazi: Para e gjatë luftës, Thaçi ka përdorur shokët e tij...

Duke komentuar mbledhjen e sotme të liderëve politikë të ftuar nga presidenti, zëvëndëskryeministri në detyrë, Haki Abazi përmes një postimi të bërë në Facebook...

Abazi: Nuk mundet Thaçi të negociojë lirinë e tij me fatin...

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se rrëzimi i qeverisë Kurti dhe mosrespektimi i Vjosa Osmanit si më...

Abazi: Për 20 vite e dështuan shtetin e lanë në varfëri,...

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi përmes një postimi të bërë në Facebook, duke folur për PDK-në ka thënë se ata e kanë sjellë për...

Bekim Haxhiu padit Haki Abazin: Mjetet që do t’i përfitoj nga...

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka zbuluar se ka ngritur Padi ndaj zëvendëskryeministrit në detyrë Haki Abazi. Siç ka shkruar...

Haki Abazi “shkrihet” pas Vjosa Osmanit, e quan vizionare e rugoviste

Zëvendëskryeministri Haki Abazi sonte ka lavdëruar kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Ai në një postim Osmanin e ka quajtur vizionare dhe rugoviste. Abazi gjithashtu shtoi se Osmani është...

LAJMET MË TË LEXUARA

web
analytics