Web Analytics

Etiketim: LDK

LDK zgjedh kryesinë e re në Podujevë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zgjedhur këtë të shtunë kryesinë e re të degës së partisë në Podujevë.Përzgjedhja e anëtarëve të rinj të kryesisë...

Katër shqetësimet e LDK-së lidhur me neglizhencën e Qeverisë Kurti

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se gjatë javës së kaluar nëpërmjet katër konferencave për medie, ka adresuar shqetësimet e veta mbi neglizhencën qeverisëse, mosrespektimin...

LDK-ja e quan populiste vendimin e Qeverisë për shtesat prej 100...

Lidhje Demokratike e Kosovës e ka quajtur populiste vendimin e kryeministrit Kurti, për ndarjen nga 100 euro për pensionistët, sektorin publik, privat dhe studentët.Deputeti...

Abdixhiku – Kurtit: Vepro, jemi në krizë, vendet e rajonit po...

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se derisa Qeveria jonë po vëzhgon krizën ekonomike, vendet e rajonit po marrin vendime, të cilat i...

Florian Dushi drejtor në Prishtinë, ky pritet të jetë pasuesi i...

Florian Dushi sot ka marrë detyrën e Drejtorit të Drejtorisë së Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Dushi ishte anëtar i LDK-së në Komisionin Qendror...

PDK, LDK e AAK kundër organizimit të referendumit të Serbisë në...

Tri partitë opozitare në Kosovë kanë dalë ֝kundër çfarëdo referendumi të një shteti tjetër në territorin e Republikës së Kosovës.Derisa po zhvillohet takimi ndërmjet...

Koalicioni LVV-PDK në Gjilan, reagon Haziri: Vullnet i funksionarëve e jo...

Ish-kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka folur për koalicionin LVV-PDK për të bashkëqeverisur me Gjilanin.Haziri ka thënë se përzgjedhja e PDK-së si partnerë politikë...

Fehmi Kupina i LDK-së zgjidhet kryesues i Asamblesë në Prishtinë

Fehmi Kupina i LDK-së ka arritur të zgjidhet kryesues i Asamblesë në Prishtinë, në raudnin e tretë të votimit.Kupina u zgjodh në rundin e...

Arrihet marrëveshja për bashkëqeverisje LDK-PDK në Prishtinë

Është arritur marrëveshja për bashkëeverisje në Prishtinë, ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës.Telegrafi merr vesh se LDK ka arritur tashmë...

LDK-ja doli e para në zgjedhjet lokale, Abdixhiku: Këtë besim e...

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka falënderuar të gjithë votuesit e subjektit të tij në zgjedhjet e 17 tetorit.Përmes një shkrimi në Facebook, Abdixhiku...

LAJMET MË TË LEXUARA