Web Analytics
Ballina Etiketimet Moti në Kosovë

Etiketim: Moti në Kosovë

Parashikimi i motit për sot

Sot ( e diele) parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të...

Parashikimi i motit në Kosovë

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale diellore. Vranësirat vende-vende, kryesisht rreth viseve malore, parashihen...

Nesër dhe pasnesër, mot me diell në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell. IHMK njofton...

Mot i nxehtë, temperaturat sot deri në 35 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius,...

Nesër mot i ndryshueshëm, të premten shtrëngata dhe shi

Të nxehtit që ka filluar të depërtojë sot mbi rajonin tonë, do të mbizotëroj edhe ditën e enjte, që do të shoqërohet edhe me...

Kosovë, temperatura përvëluese edhe në dy ditët e ardhshme

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme mbi vendin tonë edhe për ditët vijuese, duke krijuar...

Ndryshon moti, pritet shi dhe shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ( IHMK) ka njoftuar se pas këtyre temperaturave të larta të cilat mbretëruan mbi vendin tonë, moti do të pësoj...

Sot dhe nesër, temperaturat në Kosovë do të shkojnë deri në...

Edhe sot në vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë. Përreth relieveve pasdite mund të ketë zhvillime të vransirave të pakta, por pa mundësi...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në fundjavë me vranësira e diell, të shtunën mbetet freskët, e të dielën më ngrohtë. Të hënën e të martën mundësi për shi. Nga e mërkura...

Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Instituti Hidrometerologjik njofton se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do...

LAJMET MË TË LEXUARA