Web Analytics
Ballina Etiketimet OBSH

Etiketim: OBSH

Kreu i OBSH-së: Shumë vende kanë marrë drejtim të gabuar

Pandemia e koronavirusit “do të përkeqësohet” nëse qeveri të caktuara nuk ndërmarrin hapa vendimtarë për të frenuar përhapjen e sëmundjes që e shkakton ai,...

Konfirmohet nga OBSH: Covid qëndron më gjatë në ajër

Do të ndryshojnë rekomandimet për masat mbrojtëse Organizata Botërore e Shëndetësisë pranon këshillën e 239 ekspertëve ndërkombëtarë se koronavirusi përhapet më gjerësisht se ç’mendohej përmes...

SHBA zyrtarisht tërhiqet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA-në nga Organizata Botërore e Shëndetit, të cilën e akuzon për keqmenaxhim të pandemisë së Covid-19,...

OBSH-ja u njoftua për shpërthimin e Covid-19 nga zyra e saj...

Organizata Botërore e Shëndetit u alarmua për krizën e koronavirusit nga zyra e saj në Kinë, dhe jo nga autoritetet lokale. Ky intstitucion shëndetësor është...

Çekia mban një festë ‘të çmendur’ lamtumire për koronavirusin, pa maska...

Edhe pse OBSH paralajmëroi se jemi ende shumë larg fundit të pandemisë, Republika Çeke duket se e ka ndarë mendjen t’i japë lamtumirën koronavirusit. Çekët...

OBSH për koronavirusin: Më e keqja nuk ka ardhur akoma, jemi...

“Më e keqja nuk ka ardhur akoma. Më vjen keq ta them, por me këtë mjedis dhe me këto kushte, kemi frikë nga më e...

LAJMET MË TË LEXUARA