Web Analytics
Ballina Etiketimet Qeveria Kurti

Etiketim: Qeveria Kurti

Qeveria Kurti vazhdon ta kundërshtojë Mini-Shengenin

Qeveria Kurti vazhdon ta kundërshtojë Mini-Shengenin ballkanik. Në ekzekutiv thonë se janë pro bashkëpunimin rajonal, por vetëm mbi bazën e barazisë dhe mos zëvendësimit...

Lehtësohen masat anti-COVID: Hiqet ora policore, lejohet lëvizja pa maska në...

Qeveria e Republikës së Kosovës sot në mbledhje e radhës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave anti-COVID-19. Sipas këtij vendimi...

Nesër prezantohet në Kuvend programi i Qeverisë Kurti 2

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë të jashtëzakonshme duke filluar nga ora 10:00, me pikën e vetme të rendit të ditës,...

Këto janë vendimet që mori Qeveria Kurti sot

Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga Kryeministri, Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e rregullt të radhës, në të cilën ka shqyrtuar dhe...

Nis fshesa e Kurti 2 – ministri Vitia shkarkon sekretarin e...

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka shkarkuar nga pozita Ardian Mehmetajn, u.d. të Sekretarit të Përgjithshëm, të emëruar me vendim të ish-ministrit Armend Zemaj. Në...

Ky është ministri “i varfër” i Qeverisë Kurti, deklaron vetëm 1...

Ministri i ri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka të deklaruara në Agjencinë Kundër Korrupsionit vetëm 1 euro e 39 centë para...

Me 67 vota pro, votohet Qeveria Kurti

Pak orë para se Kuvendi të zgjedhte Glauk Konjufcën kryetar të Kuvendit, në parlamentin e Kosovës është votuar Qeveria e re. Albin Kurti është përsëri...

Kush është Armend Mehaj, që Kurti po e bën ministër të...

I mandatuari për formimin e Qeverisë, Albin Kurti ka prezantuar sot emrat që do të jenë pjesë e kabintetit të tij. Mes tyre, është edhe...

Lekaj pyet Kurtin: Çka është kjo, qeveri e ditës apo e...

Deputeti i AAK’së, Pal Lekaj, ka kritikuar kryeministrin në ardhje Albin Kurti, në seancën në të cilën ky i fundit prezantoi para deputetëve planin...

Tahiri: Logjika e Kurtit ishte kritika, kurrë alternativa

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri tha se qasja e Albin Kurtit është arbitrare, shkruan Indeksonline. Ai shtoi se logjika e Kurtit ka...

LAJMET MË TË LEXUARA