Web Analytics
Ballina Etiketimet Tiranë

Etiketim: Tiranë

Të hënën nis transporti publik në Tiranë, rregullat strikte për udhëtarët

Të hënën nis normalisht transporti publik në Tiranë. Me nisjen e transportit publik janë vendosur edhe masa e përcaktuara në protokollin e sigurisë në kuadër...

Tiranë/U përurua para 6 ditësh, por parku “Rinia” përmbytet nga shiu

Reshjet e sotme kanë shkaktuar probleme në rrugët e Tiranës, kanë shtuar sasinë e ujit në lumin Lana, e po ashtu kanë përmbytur edhe...

E rrallë: Në Tiranë krejt qytetarët dalin nëpër ballkone dhe duartrokasin...

Qindra qytetarë i janë bashkuar thirrjes së emisionit “Hipokrati” në Top Channel për të dalë dhe për të duartrokitur mjekët dhe infermierët nga shtëpitë...

Tërmet i fortë në Durrës 5.4 ballë, lëkundjet ndihen në Tiranë...

Mbrëmjen e sotme në orën 21:15 minuta është regjistruar një lëkundje e fortë tërmeti me magnitudë 5.4 ballë me epiqendër në Hamallaj të Durrësit,...

Mjegulla “pushton” vendin, anulohen disa fluturime

Tirana dhe zona përreth mbrëmjen e kësaj të diele (12 janar) janë gjendur nën pushtetin e një mjegulle të dendur. Si pasojë ka pasur vështirësi...

Një e treta e popullsisë në Tiranë, kryeqyteti shtohet me 70...

31.3% e popullsisë së Shqipërisë jetojnë në Tiranë. Të dhënat e Institutit të Statistikave flasin për një rritje të popullsisë së kryeqytetit me rreth 61...

LAJMET MË TË LEXUARA