Web Analytics
BallinaTahiri kërkon shkarkimin e Gërvalles: Ti je turpi i diplomacisë, ti je...

Tahiri kërkon shkarkimin e Gërvalles: Ti je turpi i diplomacisë, ti je përfaqësuese e Serbisë

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri i ka replikuar ashpër ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Tahiri tha se Gërvalla është përfaqësuese e Serbisë në Kosovë dhe se është turpi i diplomacisë.

“Serbia të ka ty përfaqësues në Kosovë, ti je turpi i diplomacisë së Kosovës me dal me thanë se Gjykata Speciale nuk është bërë nga Serbia është turpi më i madh për qytetarët.

Dil kërkoju falje qytetarëve sepse ajo gjykatë është bërë me faktet e sajuara nga qeveria serbe.

Kërkoju falje qytetarëve dhe njerëzve që janë atje të akuzuar, kjo gjykatë është bërë prej njerëzve sikur ju me dëshmi të sajuara”, tha Tahiri.

Ai shtoi se “sot Daçiqi nuk ka nevojë me fol se është Donika Schwarz se atë mbiemrin tjetër po më vjen marre me ta përmend.

Ti sot më shumë ngjason me përfaqësuesin e Serbisë në Kosovë sesa me ministren e Punëve të Jashtme.

Mjerim për këtë vend, turp i madh.

Kërkoju falje vi.ktimave, grave të dhu.nume.

Është turp për ty, ti je përfaqësuese e Serbisë në Kosovë, ti nuk më përfaqëson mu”.

Tahiri kërkoi nga kryeministri Kurti që ta shkarkoj ministren Gërvalla.

“Sot nëse do të kishim një kryeministër të përgjegjshëm sot do duhej me të shkarkua, asnjë minutë s’mundesh me qenë ministre e jashtme.

Ti nuk mundesh me qëndrua më në këtë sallë ti duhesh me ecë”, tha Tahiri. /Telegrafi/

Rrjetet Sociale

630,545FansaPëlqeje
28,204NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit