Web Analytics
BallinaTahirsylaj paralajmëron diçka tjetër për motin në Kosovë

Tahirsylaj paralajmëron diçka tjetër për motin në Kosovë

Eksperti i metrologjisë, Sylë Tahirsylaj, ditë më parë paralajmëroi se temperaturat do të shkojnë deri në -20 gradë Celsius, mirëpo kjo akoma nuk ndodhi.

Tani Tahirsylaj po thotë se në Kosovë do të ketë reshje bore dhe ulje të temperaturave.

Nga mungesa e reshjeve janë shqetësuar edhe banorët për shkak se mund të përballen me mungesë të ujit

E profesori i meteorologjisë, Syle Tahirsylaj, po thotë se nuk kemi arsye të shqetësohemi sepse edhe më parë kemi pasur kësi moti.

“Në vitin 1917, 1918, 1919 në Dragash nuk ka pasë fare reshje, dhe ajo situatë është kaluar”, ka thënë Sylaj.

Thirsyla ka premtuar se do të ketë reshje bore.

Gjithash mungesa e borës dhe reshjeve të shiut mund ti sjell probleme të shumta edhe bujqit në Kosovë.

Rrjetet Sociale

630,821FansaPëlqeje
28,187NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit