Web Analytics
BallinaTakim mbi dy orë mes Kurtit dhe Mustafës, ja rezultati

Takim mbi dy orë mes Kurtit dhe Mustafës, ja rezultati

Sot janë takuar dy krerët e partive më të mëdha që dolën nga zgjedhjet e 6 tetorit 2019, shkruan “InfoKosova”.

Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë mbajtur një takim të gjatë ditën e sotme.

Por, si duket akoma nuk kanë mundur që të dalin me një deklarat për ndonjë marrëveshje përfundimtare për bashkëqeverisje.

Kurti e Mustafa janë duke biseduar brenda Kuvendit të Kosovës.

Akoma nuk ka asnjë lajm se si do të rrjedhin gjërat mes këtyre dy partive për bashkëqeverisje.

Por pasi liderët e VV dhe LDK të dalin të flasin publikisht nëse kanë arritur ndonjë marrëveshje, ne do të ju mbajmë të informuar për rrjedhojën e bisedimeve që ata patën sot./InfoKosova/

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit