Web Analytics
BallinaLAJMETakimi Osmani Biden dhe miqësia e përhershme ShBA-Kosovë

Takimi Osmani Biden dhe miqësia e përhershme ShBA-Kosovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me rastin e margjinave të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Ajo po shoqërohet nga bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu.

Në kuadër të kësasj vizite, Osmani është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, si dhe Zonjën Parë Jill Biden.

Fotografia që ndau Osmani në facebook nuk pati nevojë për shumë përshkrim, vetëm atë të konfirmon miqësinë e përhershëm.

“Miqësi e përhershme dhe partneritet i palëkundur me SHBA-të”, shkroi presidentja e Kosovës./Indeksonline/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit