Web Analytics
BallinaTaktika fantastike e amerikanëve, si i reaguan raketave iraniane

Taktika fantastike e amerikanëve, si i reaguan raketave iraniane

Ushtarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës që gjenden në bazën e Irakut kishin një taktikë pas atakut me raketa nga ushtria e Iranit.

Mediat e njohura raportojnë se personeli dhe ushtarët u futën nëpër bunkerë në kohë pasi morën lajmin se drejt tyre ishin nisur raketat.

Mësohet se informacioni erdhi nga 9600 kilometra larg.

Trupat u lajmëruan për rrez ikun nga një prej sistemeve të paralajmërimit të hershëm të Pentagonit.

Raportohet se deri më tani nuk ka raportime për të vde.kur pasi punonjësit në bazën e Ain al-Asad u futën nëpër bunkerë gjatë bombardimeve.

Vlen të theksohet se baza Ain al-Asad mban 1500 trupa amerikane dhe aleate.

Kjo është baza e parë e amerikanëve në Irak pas rrëzimit të Saddam Hussein.

Shiko Fotot:

Rrjetet Sociale

630,252FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit