Web Analytics
BallinaTërmeti i fuqishëm në Turqi, Presidenca turke: Zoti qoftë me kombin tonë

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, Presidenca turke: Zoti qoftë me kombin tonë

Një tërmet me magnitudë 6.8 ka tronditur sonte Turqinë Lindore.

Si pasojë, deri tani raportohet për së paku 5 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur.

Zyra e Presidentit Rexhep Tajip Erdogan ka reaguar menjëherë në lidhje me këtë tërmet.

Në reagim thuhet se situata po ndiqet nga afër.

Rrjetet Sociale

630,251FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit