Web Analytics
BallinaTërmeti në Turqi/ I zuri shtëpia brenda, babai kishte mbuluar me trup...

Tërmeti në Turqi/ I zuri shtëpia brenda, babai kishte mbuluar me trup dy fëmijët e tij

Katër njerëz raportohet të kenë vdekur në Turqinë lindore, pas një tërmeti të fuqishëm që goditi këtë shtet mbrëmjen e së premtes.

Tërmeti goditi në afërsi të qarkut Sivrice, në provincën Elazig, duke shembur të paktën 10 ndërtesa ka deklaruar Ministri i Brendshëm turk, Sulyman Soylu.

Sipas informacione paraprake raportohet se një baba dhe dy fëmijët e tij i ka zënë banesa sipër.

Po ashtu e ditur bëhet se babai i kishte mbuluar fëmijët me trupin e tij.

Emrat e tyre nuk janë bërë të ditur.

Sipas CNN në Turqi, ky tërmet është ndjerë në shumë qytete.

Por lëkundjet e këtij tërmeti u ndjenë edhe shtete si Iraku, Siria dhe në Liban është ndjerë.

Rrjetet Sociale

630,284FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit