Web Analytics
BallinaThaçi: Akuza është e paqëndrueshme, deklarohem plotësisht i pafajshëm

Thaçi: Akuza është e paqëndrueshme, deklarohem plotësisht i pafajshëm

Ish-komandanti Suprem i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur sot në seancën e parë gjyqësore në kuadër të Dhomave të Specializuara në Hagë.

Pas leximit të aktakuzës, ish-presidenti, Thaçi ka deklaruar se ka dëgjuar dhe lexuar aktakuzat dhe se i hedh poshtë të gjitha.

Nicolas Guillou, gjyqtari i procedurës paraprake ka pyetur Thaçin nëse deklarohet i fajshëm apo i pafajshëm pas leximit të aktakuzës.

Akuza është krejt e paqëndrueshme dhe deklarohem i pafajshëm plotësisht, për të gjitha pikat e akuzës si të paqëndrueshme”, ka thënë Thaçi./Kosovarja

 

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit