“Tronditëse”, imami reagon ashpër ndaj “Big Brother” dhe “Përputhen”, bën kërkesën e papritur

Imami nga Deçani, Naser Tolaj i quan degjeneruese dhe shkatërruese emisionet argëtuese që po transmetohen në mediat në Kosovë e Shqipëri.

Tolaj teksa ka ndarë një lajm që flitet për një sherr fizik mes dy konkurenteve në emisionin “It’s my love”, që transmetohet në një televizion në Kosovë, ka bërë thirrje që këto shoë të mos transmetohen.Ai ka kritikuar edhe emisionet “Per’puthen” e “Big Brother VIP” të cilat transmetohen në televizionet e Shqipërisë.

Përmes një postimi në Facebook, Tolaj ka kërkuar që të ndalohet transmetimi i këtyre programeve.

“Kr.im nuk është vetëm që të vr.asësh njerëz me ar.më, kr.im është edhe të mundohesh që tua shkatërrosh (degjenerosh) rininë.

Mos të harrojmë se roli i medias informuese është edhe roli i edukimit të shoqërisë.

Tani se cfarë informimi dhe cfarë edukimi po i shërbehet shoqërisë tonë nëpër media.

Gjithcka mund të quhet vetëm informim dhe edukim JO.

Për këtë ka thënë Pejgamberi a.s: “Kur ske turp bën cfarë të duash”.

Ne veçanti këtu hyjnë keto emisione degjeneruese, shkatërruese, terrorizues dhe “kr.iminale” sic janë Big Brother VIP, Perputhen, It’s my love etj.

Mendoj se këtu duhet të reagojme të gjithë, e në vecanti ata bëjnë thirrje në mbrotje të të drejtave dhe lirve të njeriut, gruas, fëmijëve etj.

Duhet të i mbyllen k=to programe degjeneruse dhe shaktërruse të shoqërise tonë”, ka shkruar Tolaj.

Shiko postimin e plote: