Web Analytics
BallinaTronditet sërish Turqia, tre lëkundje të forta në 15 minuta

Tronditet sërish Turqia, tre lëkundje të forta në 15 minuta

Turqia ka përjetuar një tërmet shumë të fuqishëm ditën e djeshme me magnitudë 6.8 i shkallës rihter.

Deri më tani janë njoftuar 22 viktima dhe 1030 të plagosur teksa disa persona kanë mbetur nënë rrënoja, dyshohet për 30 të tillë.

Pak më parë tre tërmete të tjera kanë rënë duke vështirësuar jo pak operacionin e kërkimshpëtimit.

Ato kanë qenë të magnitudës, 5.1, 4.5 dhe 4.4.

Rrjetet Sociale

630,251FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit