Trump shpalli Amerikën në gjendje emergjente, Tayna nga New York tregon për shëndetin e saj

Situatë e ngjashme si në të gjithë botën po është edhe në ShBA, ku presidenti Trump mbrëmë shpalli gjendjen emergjente për shkak të koronavirusit.

Reperja e njohur, Tayna ndodhet atje së fundi udhëtoj drejt Neë York-ut për koncertin e radhës.

Artistja nga Prizreni ka shfrytëzuar Instagramin për të treguar për gjendjen e saj shëndetësore

“Jam e shëndetshme, e lumtur, e sigurt dhe e mbrojtur. Kjo është. Pohojeni atë dhe ndjejeni”, ka shkruar Tayna.

Ndërsa nuk ka ende ndonjë njoftim nëse sonte do të mbahet koncerti i saj i planifikuar në New York./Indeksonline/