Web Analytics
BallinaTubimi i Vetëvendosjes, Policia rrethon objektet shtetërore

Tubimi i Vetëvendosjes, Policia rrethon objektet shtetërore

Policia e Kosovës i ka rrethuar objektet kryesore të shtetit, pak para nisjes së tubimit të Lëvizjes Vetëvendosje.

Pas një ore pritet të fillojë tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje, i thirrur në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

Trupat e Policisë tashmë janë shpërndarë në të gjitha pjesët në qendër të qytetit, ndërsa janë blinduar ndërtesa e Qeverisë, që gjendet në sheshin ku mbahet protesta dhe e Kuvendit.

LVV’ja ka thirrur tubimin për nder të 15 vjetorit të themelimit të saj, e cila përkon me ditën e Çlirimit të Kosovës.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit