Web Analytics
BallinaSHOWBIZBig Brother Vip Albania LiveU hap fondacion për Luizin, nuk do besoni sa mijë euro dhuroi...

U hap fondacion për Luizin, nuk do besoni sa mijë euro dhuroi vetëm një person

Big Brother VIP Albania këtë vit ka marrë krejtësisht një drejtim tjetër. Ky edicion duket se ka thyer secilin limit të paramenduar, edhe atë falë një personazhi. Luiz Ejlli ka arritur të bëhet personazhi më i dashur nga shumë shqiptarë, anembanë botës duke u pelqyer per lojen qe po ben brenda shtepise.

Luiz Ejlli është edhe njëri nga personazhet e preferuara, për shkak të lojës dhe karakterin të tij që ka shfaqur në këtë edicion. Por nuk ka përfunduar me kaq, pasi përkrahja për të ka shkuar në limite. Shumë njerëz anembanë botës kanë vendosur që Luizin të përkrahin edhe financiarisht.

Së fundi një prej familjarëve të tij, saktësisht dhëndri ka njoftuar se është hapur një fondacion i cili menaxhohet nga familja. Aty u theksa se pas kërkesave të shumë dashamirëve, është hapur edhe një “GoFoundMe” për Luizin. Por tashmë në këtë llogari kanë filluar të shkojnë para të shumtë. Madje është Fabjan Dodaj që ka vendosur që t’i dhurojë 5 mijë dollarë për Luizin, apo 4,650.25 euro.

Qytetarë të tjerë kanë dhuruar edhe nga 100 dollarë, 10, 5 e shumta të ndryshme. Duhet përkujtuar që nga ky edicion, Luizi ka përfituar edhe dhurata të tjera ndër to edhe pushime luksoze dhe eshte pretendent qe ta fitoj cmimin e madh prej 100 mije euro ne Big Brother Vip Albania por qe e presin edhe kontrata te shumta sa te dal.

Rrjetet Sociale

630,333FansaPëlqeje
28,211NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit