10.8 C
Kosovo
E premte, 13 Dhjetor, 2019
Ballina Uncategorized U prezantua vetura dizel më e shpejtë në botë

U prezantua vetura dizel më e shpejtë në botë

BMW ka prezantuar modelin Alpina D5 S në Frankfurt Motor Show.

Ata pretendojnë se kjo është vetura më e shpejtë me naftë në treg sot

Ky model vjen me motor 3.0-litër me gjashtë cilindra në vijë të drejtë dhe me turbo kompresorë të trefishtë i cili prodhon 388 PS dhe 800 Nm torkë.

Motori fuqinë e transmeton tek të gjitha rrotat përmes transmisionit automatik me 8 shpejtësi.

Përshpejtimin nga 0-100 km/h e arrin brenda 4.4 sekondave dhe shpejtësi maksimale prej 286 km/h.

Shiko Fotot:

608,850FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Hoxha apel shqiptarëve: “Nëse s’keni pare, trusni b…ën dhe kqyrne Feriden”

Imami nga Shkupi, Sadulla Bajrami në një ligjeratë para xhematit ka folur rreth varfërisë. Ai ka apeluar që nëse nuk keni para, të rrini në...
web
analytics