Web Analytics
BallinaUncategorizedVajza e cila pa ndihmën e instruktorit, dietave dhe ndërhyrjeve kirurgjikale, arriti...

Vajza e cila pa ndihmën e instruktorit, dietave dhe ndërhyrjeve kirurgjikale, arriti të humb 63 kilogramë

Carli Jay plot 28 vite të jetës i kishte kaluar si obeze, që ka qenë një sfidë e vërtet për të.

Por, pas disa viteve e kuptoi se nuk duhet të vazhdojë kështu, dhe kështu transformimin e saj e filloi pa ndihmën e nutricionistit, instruktorit të fituesit dhe ndërhyrjeve kirurgjikale.

Për dy vite ajo ka arritur ta përgjymos peshën trupore dhe thotë se është krenare me veten për atë qfarë ka arritur të bëjë.

Ajo dikur kishte 127 kilogramë, por pas dy viteve arriti të bie në 63 kilogramë, duke i kushtuar rëndësi të veqantë ushqimit dhe mënyrës së jetesës.

Me këtë ajo i ka dëshmuar të gjithë se qfarë do të thotë vullneti – duke refuzuar t’i nënshtrohet dietave strike dhe ushtrimeve në plaestër.

Ajo procesin e dobësimit e filloi hap pas hapi, dhe kështu konsumonte ushqim të shëndetshëm dhe ecte në natyrë qdo mëngjes.

“Duhet të gjeni metodën që ju përshtate juve.

Nëse keni nevojë për përkrahjen e dikujt, atëherë patjetër që duhet ta gjeni.

Por më së miri është që t’i jepni vetes vullnet.

Duhet ta dini se këtë gjë e bëni për veten”, ka porositur Jay të gjithë ata që kanë dëshirë të bien në peshë.

Shiko Fotot:

Rrjetet Sociale

630,222FansaPëlqeje
28,214NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit