Vajza e Lutfi Hazirit ndjek hapat e babait, lajmërohet nga zyrat e LDK’së

Vajza e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirit, është duke shkuar hapave të babait.

Ajo shpesh herë shihet duke marrë pjesë në tubime të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe në zyrat e tyre.

Njëjtë ka vepruar edhe dje gjatë ditës, kur është lajmëruar përmes disa fotografive nga zyrat e LDK’së.

Kënga studimet i ka kryer në Universitetin e Schefild’it në Selanik.

Ajo numëron 23 mijë followersa në “Instagram”, ndërsa shpesh herë është në vëmendje të mediave rozë për shkak të formave të trupit saj./Express/