Vajza e mitur e bën nënën për spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Mitrovicën e Veriut.

Një grua ka raportuar në Policinë e Kosovës se është s.ulmuar fizikisht nga vajza e saj e mitur.

Mitrovica e Veriut 17.11.2020 – 14:00.

Vi.ktima f/k ka informuar se është su.lmuar fizikisht nga e bija e saj e dyshuara f/k (e mitur).

Vi.ktima ka pranuar tretman mjekësor”, ka bërë të ditur policia në raportin 24-orësh.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt./Kosovarja