Vedat Muriqi i mshon “fukarallëkut” shkelëm, kjo është paga që do e merr në Lazio

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi sot edhe zyrtarisht u bë pjesë e klubit të Lazios.

Gazetari i njohur, Arlind Sadiku ka zbuluar rrogën e yllit kosovar që do e marr tek ekipi italian.

Muriqi do të përfitoj 2.2 milionë euro në vit, 183 mijë euro në muaj dhe 42 mijë euro në javë.

Sulmuesi kosovar do të luaj në Ligën e Kampionëve në sezonin e ri.

E konfirmuar ✅Pas transferimit te Lazio, Vedat Muriqi do te fitoj:42 mije euro ne jave183 mije euro ne muaj2.2 milione euro ne vit

Gepostet von Arlind Sadiku am Sonntag, 13. September 2020