Web Analytics
BallinaSHOWBIZBig Brother Vip KosovaVedati merr biletën e “komandant Dubait”

Vedati merr biletën e “komandant Dubait”

Vedati është befasuar nga BBVA me një biletë udhëtimi për në Dubai. Ky moment është bërë më qesharak pas deklaratës së tij ndaj Xhulit, kur i tha se ajo është “komandante e Dubanit”, fjali kjo që nuk ka konotacion pozitiv. Por, duket se sonte gjithcka ka marrë kahje pozitive për banorët pasi secili prej tyre u befasuan në mënyra të ndryshme.

Pas 100 ditëve qëndrimi brenda shtëpisë së famshme publiku zgjodhi edhe fituesin e që është Stresi. Reperi ishte një nga pretendente për fitore pasi pas vetes ka pasur shumë votues, e kjo është parë me postime të shumta në rrjete sociale. Aktori Vedat Bajrami u be pjese e shtepise pas nje muaj e gjysme, i cili arriti te jete finalisti i dyte per kete sezon.

Reperi Arkimed Lushaj i njohur si Stresi dhe modelja Juliana Nura e njohur si Xhuli, kane qene dy personazhet me te komentuara te ketij sezoni, mbi debatet e krijuara dhe situatat ne shtepi. Xhuli ishte banorja e cila pothujse ka perballuar cdo lloje debati duke u vene si banorja ne shenjester nga personazhet brenda shtepise.

Banori i pare i larguar nga shtepia, ishin cifti Alisa dhe Urime, ndersa i fundit aktori Vedat Bajrami. E pas perfundimit te ketij spektakli, ne media u zbulua se kush ishte Vellai i madhe i cili me zerin e tij u be ikon e BBVK-se.

Rrjetet Sociale

630,333FansaPëlqeje
28,211NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit