Web Analytics
BallinaVëllai i Gani Gecit e quan Isa Mustafën spiun të Serbisë e...

Vëllai i Gani Gecit e quan Isa Mustafën spiun të Serbisë e njeri i Rrahman Morinës

Halil Geci i cili është vëllai i Gani Gecit, e ka akuzuar rëndë liderin e LDK’së, Isa Mustafën, duke e quajtur spiun të Serbisë dhe njeri të Rrahman Morinës.

Përmes një statusi të gjatë në Facebook, Geci ka bërë akuza të rënda në drejtim të Isa Mustafës, duke e cilësuar si bashkëpunëtor të Rrahman Morinës dhe si zëdhënës në ish-sistemin e Serbisë.

“LDK mori peshqeshin e dikurshem te Beogradit të instaluar me ndihmen e shikut në krye të LDK-s,për ta bërë të parin e vendit,bashkpuntorin e Rrahman Morines,dhe zëdhënsin e ishë sistemit serbisë”, ka shkruar Geci.

Ai tutje e akuzon Mustafen si kontribuues në ndryshimet kushtetuese të Serbisë, dhe që lobonte për Serbinë unike.

“Kontributi i Isa Mustafës gjatë ndryshimeve kushtetuese të Serbisë ishte i pa zëvendësueshem .

Isa u bë zëdhënës i fuqishem për ndryshime kushtetuse ,për “Serbinë unike”, shkruan ndër të tjera Geci.

Statusi i plotë i Halil Gecit:

“Koalicioni LDK – VV u nisë me shije tradhëtie dhe ashtu do të mbarojë.

LDK mori peshqeshin e dikurshem te Beogradit të instaluar me ndihmen e shikut në krye të LDK-s,për ta bërë të parin e vendit,bashkpuntorin e Rrahman Morines,dhe zëdhënsin e ishë sistemit serbisë.

Ose “engjullin”mbrojtes të Sërbisë i kapur fort me shikun,parashutistin e tupanave i pikur nga “Qielli”enkas për apetitet shiko-serbe,ku dha rezultate marramendse me bërjen Kryetar shteti kryekriminelin Hashim Thaqin.

Si dhe humbjen e 8200 h, toke.

Dhe nënshkrimin e zajednices,me 23 shkelje kushtetuse.

Kontributi i Isa Mustafës gjatë ndryshimeve kushtetuese të Serbisë ishte i pa zëvendësueshem .

Isa u bë zëdhënës i fuqishem për ndryshime kushtetuse ,për “Serbinë unike”!

Derisa në Beograd festohej “Serbia unike” dhe “Dita e ribashkimit” të saj, rrugët e Kosovës ishin përgjakur nga njësitë speciale të Serbisë.

Nga 23 – 28 mars 1989 u vranë 22 shqiptarë dhe u plagosën rëndë rreth 300 të tjerë. (N.Gjeloshi, fq.107)

Diferencimi ideo-politik dhe avansimi i Isa Mustafës skishte të ndalur,kur shqiptaret vriteshin ky avansohej nga pushtusi,dhe lobonte për Serbin unike.

ISA ishte bërë zëdhenes i ndryshimeve kushtetuse.

Derisa Kosovës ju morë autonomia,Isa Mustafa ishte kundra Apelit të 215 intelektualëve shqiptarë, që ishin dalur në mbrojtje të kushtetutes.

Isa mustafa si atehere edhe sot po e luan rolin e zëdhënsit të dikurshem,duke i falur 8200 h tokë Cerna Gires ,si dhe duke e nënshkruar mini serbin e vogël me zajednicen interesante me 23 shkelje kushtetuse…!!??

Paramendoni si kanë arritur sherbimet me vendosur ISA MUSTAFEN kryespiunin në krye të partis të Ibrahim Rugovës.

Edhe pse populli e ka denuar Isen me humbjen e 6 palë zgjedhjeve, sherbimet anti Kosovë së bashku me njerzit e tyre brenda LDK-s e mbajn si quranin me një këmbë e me një krrole,derisa ti realizojn objektivat e tyre.

Tanimë Isa nga VV kërkon ta mbeshtes pas një viti për kryetar shteti,kurse për ti bërë 80 votave aq sa i duhen,kujdeset PDK-ja dhe Lista Serbe !

PDK-ja me perkushtim e ruan nënshkrusin e Zajednices me 23 shkelje kushtetuse,dhe humbsin e 8200 h toke..!

Se a e hanë këte qorbë VV-ja mbetet të shihet!

LDK mbron dhe tenton ta avansoi deri te kryetari i shteti,
Hajnin e 3%,sabotusin dhe shantazhusin me te madhë të Ibrahim Rugovës,dhe të LDK-s e shumë e shumë poshtersi të ti të njohura boterisht për opinionin e gjërë.

Tentimi i mbshtetsve të LDK-s për ta ndrruar mbas 1 viti Hashimin me Isen është njësoj si Ali Hoxha si Hoxh Alia.

LDK-ja i bllokoi institucionet shkeli dhe tradhetoi zërin e votusit të LDK-s ,për tia amnistuar tradhetit,hajnit e kryetarit me te turpshem që ka pasur kjo Tokë.

LDK-ja ka nisur tradhetin brenda vetë strukturave të veta,duke e tradhëtuar Vjosen që vet e zgjodhen për ti prirë listes , dhe vetë e shantazhuan.

Shtyrja në brryla e “Koloseve” për ta marrur timonin e partis,e bëri Isa Mustafen një gjelë të lodhur për nga natyra,dhe të ashper per nga veprimet,duke i“përfenë”të gjithë ata që gjenden brenda partis!
Marrveshjet sekrete të Ises veq e veq me zhurmagjit brenda LDK-s jep rezultate të mahnitshme,për karrieren e tij për te parin e vendit.

Ises as nuk i intereson Kosova as Vjosa,ai ja ka mësyer te parit te vendit!

Për neutralizimin e Vjoses janë të bashkuar të gjithë,për t’ja marrur suksesin e 160 mi votusve,duke mos e konsideruar fare që është gjallë.

Vjosa para kolosvë është humbse dhe natyrisht kur i humbë zgjedhjet mbaron karirera!

Vjosa nuk e ka kaqikun e Ises ti humbë 6 palë zgjedhje dhe te qendron gjithnjë i pari.

Se si do ta kaloi Vjosa kte situat mbetet te shihet..!

Me rëndesi është që Isa me Albinin nuk do tia arrinë kurrë ti shuaj ambiciet e veta për të qenë i pari vendit.

Nese Albini e banë ktë gjest kurrë ma s’do ket mundesi te jetë i pari i vendit..!

Ndonjeher dyshoi në ndonjë marrveshje sekrete se Isa ska qenë fare i interesuar për vendin e kryeparlamentarit.

Atij i intereson të zhagitet në krye të shtetit me një këmbë e me një krrole …!

Ne të kunderten LDK-ja nese e lejon kushtetuta ajo e ka lidhur nyje me PDK-n dhe aty e ka vendin.

Nese Vjos je e paster trego kush je ti,e ki obligim tu tregosh votusve
tu – LDK-s qka po ndodhë në LDK????

Pse nuk po ndodhë kualicioni?????

A do te ndodhë kualicioni dhe kur ?

Pse spo ndegjohet zëri yt?????

Pse pse pse pse trego ????

Pse po e mbani pegë Kosovën pse pse pse…..!????”.

Rrjetet Sociale

630,252FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit