Vendoseni Kosovën në “Apple Maps”, peticioni mbledh 120 mije firma

Aktivistja Megi Cara ne nje interviste “skype” me emisionin “Dite e Re” tregon si e ndermori nismen per të nisur peticionin për të vendosur Kosovën në hartën e Apple Maps.

Aktivistja tregon si e ndermori iniciativen qe u perkrah dhe nga kengetare te njohur shqiptare si Rita Ora, Dua Lipa, Era Istrefi.

Deri tani jane mbledhur mbi 120 mije firma.