Vogëlushi ‘nuk ia vetë letrat’, ja prenë shiritin para syve Erdoganit

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Turqi mes Presidentit, Rexhep Tajip Erdogan dhe një djaloshi të vogël.

Gjatë një inaugurimi, djaloshi preu shiritin para Presidentit turk, i cili kur e pa e goditi lehtë në kokë, më pas e qortoi atë.

Ndërkohë i vogli nis e buzëqesh e sërish tenton që të mbajë të dy pjesët e shiritit bashkë që mos të dallohet në publik.

Kështu, ky inaugurim përfundon në mënyrë të rregullt.