Xhensila tregon kuptimin e veçantë të emrit Ajka

Xhensila ka treguar historinë që fshihet pas emrit të bijës së saj.

Xhensila Myrtezaj ka qenë e ftuar në emisionin ‘Në kurthin e Piter Pan’ ku rrëfen histori të ndryshme nga jeta e saj private.

Ajo ka treguar se si kishin vendosur t’ia lënë emrin e bijës së tyre.

Këngëtarja thotë se një ditë para se ta kuptonin gjininë e saj e kishte parë në ëndërr këtë emër, dhe vazhdon se ai lartë i ka skenaret e qarta.

“Që nga ai moment kam kuptuar se Ai lart i ka skenaret shumë të qarta”, u shpreh këngëtarja.