Yllka Kuqi: Lakmia i prish njerëzit

Është një nga këngëtaret më të dashura të skenës muzikore dhe e dalluar në shumë aspekte.

Fjalën e kemi për Yllka Kuqin, e cila përveç profesionit të saj si këngëtare, ushtron edhe profesionin e psikologes.

Yllkën e kemi parë shpesh herë aktive në rrjete sociale, ku ndan edhe mendimet e saj me akutalitetin, por edhe shpesh ka mesazhe motivuese për fansat dhe percjellesit e saj.

Ajo ka vite që është në skenë dhe është një artiste e suksesshme, tashmë me një karrierë mjaft të gjatë, por sigurisht rruga deri këtu nuk ka qenë aq e lehtë, pasi këngëtarët kanë konkurrencë shumë të madhe dhe sigurisht inatet ekzistojnë.

Në një intervistë në ATV, këngëtarja shpalosi shumë të pathëna, ku ndër të tjera u shpreh, se lakmia është një gjë që po i prish njerëzit në ditët e sotit.

“Unë mendoj nganjëherë jo po shumë herë i prish njerëzit, gjithmonë mka knaq kur i kam fitu vet” u shpreh ajo. /Kosovarja/