Web Analytics
BallinaUncategorizedZebra ikë nga lumi për t’i shpëtuar krokodilit, përfundon në gojën e...

Zebra ikë nga lumi për t’i shpëtuar krokodilit, përfundon në gojën e luanëve

Një video ka dalë në internet që shfaq një zebër duke kaluar një lumë për të shpëtuar nga krokodilët – vetëm për t’u ngrënë më pas nga luanët në anën tjetër të lumit.

Videoja, e filmuar në Rezervën Kombëtare ‘Maasai Mara’ të Kenias, shfaq kafshën duke i shpëtuar nga goja një krokodili në lumë, përgjatë udhëtimit të saj të rrezikshëm.

Zebra ia del që të shpëtojë nga krokodili dhe të kalojë në anën tjetër të lumit.

Por ankthi i zebrës veçse kishte filluar, pasi luanët e fshehur në bar po prisnin që ta sulmonin atë sapo të kalonte në anën tjetër.

Videoja u bë nga një balon ajri i SafariLIVE.

Zebra provon t’iu shpëtojë luanëve por nuk është mjaftueshëm e shpejtë, dhe kështu përfundon në gojën e tyre.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit