Zeka pasi mori komente ofendues nga përkrahës të VV’së: A kështu doni me ba ndryshimin a?

Kryetari i PEK’ut, Milaim Zeka ka publikuar disa komente kërcënuese që i ka marrë nga militantë të Vetëvendosjes.

Zeka ka thënë se kështu në këtë formë nuk bëhet ndryshimi.

Ai ka bërë thirrje ndaj prokurorisë që të merret me këto kërcënime që i janë bërë atij.

Shkrimi i tij i plotë:

Qe qysh ky Labi Lalinoëci me Vlora Rexhaj e shume aktivist tjere te Albinit, na i shajne grate.

Le keta, po shihe, kur ky Labi thote: “Ta peshurri femine ne djep”! A nuk jane keto kerecenime?!

Dhe nje rrugaçe, me emrin Vlora, qe do duhej ta kishte Sllobodanke, ja bane Like sharjet e ketij pedofili.

Kjo bastarde, per fatin e zi, jeton ne Europe.

A keshtu doni me ba ndryshimin a?! Po ju po doni me qu kete vend ne mesjete.

Isa Mustafa te gjitha te keqijat nese i kane, rrugaçe nuk jane.

Edukata familjare nuk ju mungon.

Dijeni nje diçka: Kam qene per ndryshim.

Kam qene 100 perqind kunder politikave te kaluara, po me keni bindur se ju qe shani e felliqni keshtu neper rrjete sociale, jeni zooa e trashe e mutesise sllave.

Gjyshi im, ndjese paste, me ka pas thane se sllavet na kane sjellur te shamen.

Ma ka pas lane amanet qe kush lyp me sha, duhet vetem serbisht me ja kendu kengen.

Mos e felliqe gjuhen shqipe me sha shqip, me thoshte i ndjeri.

Ju prokurore te nderuar, lexoni keto mesazhe, edhe gjykoni vet.

Dikush mundet mem ra, edhe mem vra, vetem nese di mu frigu prej juve, shka u bafsha!

Ju jeni turpi i ketije vendi.

Ne turp ua kalojne vetem ata qe per pushtet, jo per shtet, u bane bashke me juve!!!

Krejte lufta u ba rreth nje citati te Haki Abazit.

Keta mendojne qe gjanat munden me i fshi nga arkiva!

https://www.facebook.com/milaimzekaobri/posts/1107812072914168