ZYRTARE: Barça kryen me sukses transferimin e ‘Ronaldos së ri’, klauzolë 500 mln euro!

Barcelona ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me SC Bragan për transferimin e 20-vjeçarit portugez Francisco Trincao, i cili po konsiderohet si “Cristiano Ronaldo i ri”.

Marrëveshja për transferimin e Francisco Trincaos është arritur për 31 milionë euro dhe futbollisti do t’i bashkohet klubit katalonas në fund të këtij sezoni.

Ai do të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare, që do ta mbajë atë të lidhur me “Camp Nou” deri në vitin 2025.

Klubi i ka vendosur atij klauzolë për shkëputjen e kontratës me vlerë 500 milionë euro.

Sulmuesi i talentuar është krahasuar me bashkëkombësin portugez Cristiano Ronaldo nga disa tifozë dhe gazetarë të agjencisë së lajmeve “Goal”.

Barcelona e kishte të drejtën për të qenë opsioni i parë për ta blerë Trincaon.