Web Analytics

Vajza tetë muajshe dhe këlyshi jaguar pinë së bashku qumësht në shtrat (Video)

Një vajzë tetë muajshe me emrin Bela dhe një këlysh jaguar Juma kanë bërë gjiron e botës me një video, në të cilin shihen të shtrirë bashkë në shtrat duke pirë qumësht nga biberoni.

Këlyshin jaguar e kishte gjetur në rrugë një fermer.

Ai e kishte dërguar këtë kafshë, babait të vogëlushes që është një biolog i famshëm brazilian.

Por më vonë ai kishte pranuar se nuk ishte frikësuar për sigurinë e vajzës së tij, e cila qëndronte e shtrirë në shtrat pranë kësaj kafshe të vogël .

Jaguari nuk është kafsha e vetme e egër që Bela ka pasur kontakt.

Tek familja e saj gjithmonë gjendet ndonjë kafshë siç janë gjarpërinjtë apo dhelprat.

Shiko Videon:

Nga rubrika