Web Analytics

Kuriozitete

Daçiq vazhdon me skenarë: Dikush me marrëveshje ia solli Faton Hajrizit pasaportën në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, tha sot se policia është duke hetuar qëllimet dhe motivet e vrasësit të policit Nikolla...

Mot me diell, temperaturat deri në 38 gradë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se vranësirat parashihen kryesisht...

Momenti tronditës kur karroca e një foshnje tre muajshe rrokulliset në shinat e trenit përpara nënës dhe gjyshes së dëshpëruar pasi nuk u ndal...

Një foshnjë i shpëtoi mrekullisht aksidentit pasi karroca e saj u rrokullis në një platformë hekurudhore dhe preku anën...

Sot hapet Panairi i Librit “Prishtina 2024”

Me moton “Përgjigjja është libri” vjen edicioni i 24-t i Panairit të Librit, organizuar nga Shoqata e Botuesve të...

Një pasagjer më quajti nënë të keqe gjat një udhëtimi me aeroplan

"Ti je një nënë e ndyrë me fëmijë të ndyrë." Kështu bërtiti një pasagjer i dehur ndaj meje gjatë fluturimit...

‘Nostradamusi i Ri’ parashikon datën e saktë kur do të fillojë Lufta e Tretë Botërore

Një astrolog i quajtur ‘Nostradamusi i Ri’ ka zbuluar parashikimin e tij për datën e saktë kur do të...

Këto janë 10 forcat speciale më të forta në botë

Zënja e njerëzve më të kërkuar në planet, për ta është një punë e përditshme. Detyra e këtyre skuadrave është...

9 fakte që s’i keni ditur për Albert Ajnshtajnin

Albert Ajnshtajn ka lindur në Ulm, Gjermani me 14 mars të vitit 1879. Para se të shkojmë tek zbulimet e...