A e keni ditur që Golf 2 është prodhuar edhe në...

Wolkswagen prodhoi modelin e tyre Golf 2 në Jugosllavi, në fabrikën e quajtur Tvornica Automobila Sarajevo – TAS në Vogošća pranë Sarajevës. Nga viti 1985,...

PES 2021: Data e lansimit, çmimi dhe karakteristikat e reja

Konami pritet të lansojë PES 2021 përgjatë këtij viti. PES 2021 pritet të dalë në fillim të shtatorit të këtij viti – në përputhje me...

Nëse doni që telefoni juaj të bëjë më shumë se 2...

Nëse doni që smartphoni juaj të zgjasë më gjatë se dy vite, ky informacion mund të jetë i dobishëm për ju. Zakonisht ne i lëmë...

Del në qarkullim makina fluturuese

Nga muaji i ardhshëm në tregun botëror pritet të dalë makina fluturuese. Ende pa përfunduar prodhimi i tyre, janë bërë disa porosi për blerjen...

Së shpejti nisin prodhimin gjigantët gjermanë të veturave

Prodhuesit gjermanë të veturave përfshirë Volkswagenin dhe Mercedes-Benzin, do të rifillojnë prodhimin në disa fabrika javën tjetër pasi që janë lehtësuar kufizimet e krijuara...

Kushton 1 milion euro, kjo është makina që Hitleri i dhuroi...

Mbreti i vetëm i shqiptarëve Ahmet Zogu koleksionoi një mori dhuratash luksoze për martesën e tij me Gerlandinën. Por kryedhurata ishte padyshim ajo e bërë...

Duket si Opel Corsa normale, por do të habiteni çka ka...

A ju ka shkuar në mendje të ktheni makinën tuaj në një makinë me pedale? Pronari i kësaj “Corsa”-s jeshile e ka realizuar këtë! Sediljet dhe...

​Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

Në Gjermani, zhvillimi i një aplikacioni të telefonit celular për të gjurmuar përhapjen e infeksionit të koronavirusit po zhvillohet me shpejtësi të lartë, dhe...

Kompania kosovare “FORMON” krijon ventilatorë të frymëmarrjes

Kompania kosovare “Formon” ka krijuar ventilatorin për frymëmarrje, i cili mund të përdoret në raste urgjente nga pacientët e infektuar me koronavirus, që në...

Apple i bashkohet luftës kundër COVID-19

Kompanitë teknologjike po shfrytëzojnë resurset e tyre për të mbështetur sistemet shëndetësore në vende të ndryshme të botës. Spitalet në disa vende të botës kanë...

RRJETET SOCIALE

600,183FansLike
29,700FollowersFollow
1,036FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics