I’u është zbrazur akumulatori, ja si ta ndizni veturën tuaj me...

Temperaturat tepër të ulëta mund ta dëmtojnë veturën tuaj, më saktësisht akumulatorin (baterinë). Përveç temperaturave të ulëta, shpesh herë na ndodhë që të mbesim pa...

Del në shitje Mercedesi i Titos, ja për sa milionë mund...

Vetura e tipit Mercedes Benz Pullman Landaulet, me të cilën dikur është vozitur ish-diktatori jugosllav Marshalli Tito, do të shitet për 3 milionë euro. Jugosllavia...

Ja 5 mënyrat perfekte si t’iu mos harxhohet karburanti, kështu kurseni...

Konsumi i karburantit të automjeteve varet shumë nga mënyra se si e ngasim atë. Nëse ne lëvizim qetë dhe duke respektuar rregullat, atëherë konsumi...

A duhet ta lini makinën të punojë në vend për t’u...

Ngrohja e makinës gjatë periudhës së dimrit përpara se të filloni të lëvizni, është ritual i zakonshëm i shumë shoferëve. Por nga aspekti teknik për...

Si t’i shikoni gomat e veturës nëse bëjnë edhe për sivjet...

Kontrollimi i gomave për ndonjë dëmtim është shumë e lehtë. Nëse në goma shihni se ka ndonjë prerje, të çara apo fryrje, atëherë është...

E mahnitshme, ja si montohet një makinë “Mercedes Benz”

Njëra prej kompanive më të mëdha të makinave në botë “Mercedes Benz” me anë të një video ka treguar se si prodhohet dhe montohet...

Ja si ta shkrini akullin në xhamin e veturës brenda sekondave

Duket se ekziston një mënyrë për ta shkrirë xhamin e veturës shpejt, pa përdorur ‘kruese’ akulli apo ndonjë pajisje tjetër për shkrirje. Videoja që do...

Njihuni me automobilat më te popularizuara në kohën e ish-Jugosllavisë

Njëri prej automobilave më të popularizuar në kohën e EX-Jugosllavisë sigurisht se ka qenë Jugo-45. Ky model është shitur edhe në SHBA rreth viteve të...

Ja çfarë heqin minatorët në Afrikë për të nxjerrë material për...

Duke gërmuar me lopata përplot baltë për të gjetur minerale të çmuara me duart e tyre, minatorët këtu përdorin metoda primitive për të nxjerrë...

Shenjat e gishtërinjve të një Iriqi, mënyra më e mirë për...

Keni një fjalëkalim, kanë për ta gjetur. Ke një çelës kartë, do ta hakojnë. Në fund është vetëm një masë sigurie pothuajse e pamundur për...

RRJETET SOCIALE

607,323FansLike
29,700FollowersFollow
1,050FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT