7.7 C
Kosovo
E shtunë, 14 Dhjetor, 2019

Konjufca dhe Aliu braktisin mbledhjen e VV-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie. Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se...

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...

Beatrix Ramosaj dhe Anxhelina Hadërgjonaj në stadium, i sjellin fat Mbappe-s, shkëlqen kundër Galatasaray

Këngëtarja e talentuar Beatrix Ramosaj dhe Anxhelina Hadërgjonaj po paraqiten shumë shpesh nga Parisi. Ato duket se e kanë gjetur kënaqësinë në kryeqytetin francez ku...

Barcelona bën hajgare, futet me formacionin e dytë kundër Interit

Inter dhe Barcelona luajnë në ndeshjen e xhiros së fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Barca në këtë ndeshje do të luaj...

Një shok i Schumacherit zbulon gjendjen e ish-pilotit të Formula 1

Michael Schumacher, shtatë herë kampioni i Formula 1, pësoi një aksident me ski më 29 dhjetor 2013 në Francë. Pas më shumë se gjasht vite,...

Ruiz shokon me deklaratën e tij pas humbjes nga Joshua!

Andy Ruiz Jr ka zbuluar se ai ‘hëngri gjithçka’ para ndeshjes me Anthony Joshua. Ish kampioni botëror u pyet nga TMZ se çfarë shkoi keq...

“Bomba” e mëngjesit, Vedat Muriqi i pëlqyeri i Jose Mourinhos

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka tërhequr interesimin e disa skuadrave evropaine. Përveç Lazios në Itali, Muriqi po kërkohet edhe nga Tottenham dhe Bournemouth në...

Vajza shndërrohet në Kim Kardashian, do të habiteni nga reagimi i njerëzve

Një femër vendosi që të duket si Kim Kardashian për vetëm një ditë. Ajo vendosi të pasmet dhe i bëri aq të mëdha sa mezi...

Hoxha apel shqiptarëve: “Nëse s’keni pare, trusni b…ën dhe kqyrne Feriden”

Imami nga Shkupi, Sadulla Bajrami në një ligjeratë para xhematit ka folur rreth varfërisë. Ai ka apeluar që nëse nuk keni para, të rrini në...

Në Meksikë nuk bie shi, fermerët fajësojnë Volkswagen

Gjigandit gjerman të prodhimit të automjeteve, Volkswagen, i ëhstë dashur të marrë në mbrojtje automjetet e reja, pasi një breshëri akuzash është drejtuar kundër...

Ja çfarë kuptimi ka emri “Samsung”

Nëse e përkthejmë fjalën Samsung në gjuhën shqipe do të thotë ‘tre yje’, emër i vendosur nga themeluesi i kompanisë Samsung, Lee Byung, i...

Rrjetet Sociale

608,835FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Zanfina Ismaili ndryshon stilin e flokëve, kështu s’e keni parë asnjëherë

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Zanfina Ismaili tash e një kohë është distancuar nga angazhimet muzikore. Zanfina në çdo paraqitje arrin...

Kjo vajzë ju jep 80 mijë euro në vit që të jeni i dashuri i saj!

Fituesja më e re e lotarisë “EuroMillions”, në Britaninë e Madhe, Jane Park, është e gatshme të paguajë një mashkull rreth 80 000 euro...

Halil Matoshi ia kalon edhe Kallashit me vallëzimin e tij mbi tavolina

Dikur gazetar, e tani së fundmi i hyri politikës Halil Matoshi. Por, ai nuk ndalet me kaq, shkruan "InfoKosova". Halili ka edhe një talent të fshehur...

Morena ekspozon…

Morena Taraku vazhdon të publikojë fotografi nga qëndrimi i saj në SHBA. Modelja dhe këngëtarja në fotografinë e saj më të re ka vënë në...

TË FUNDIT

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...

Detaji i 8-shit të diamanteve që nuk e keni vërejtur për vite me radhë, po ‘çmend’ rrjetet sociale!

Zbulimi i një numri të fshehur në njërën nga kartat e bixhozit është gjëja më e fundit virale në internet. Numri i fshehur tetë në...

Konjufca dhe Aliu braktisin mbledhjen e VV-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie. Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se...

Sa para duhet të kurseni në ditë për t’u bërë milioner në moshën 65-vjecare

Sa e vështirë është të bëhesh milioner? Ndoshta nuk është aq e vështirë sa mund të mendoni nëse cdo gjë planifikoni përpara. David Bach, autori...

“10 hajdutët” e energjisë suaj, sipas Dalai Lama

Ka momente në jetë, kur energjia jonë venitet, trupi është i dobët, mendja bëhet e paqartë. Megjithatë, kjo lodhje mendore dhe fizike nuk është...

11 këshillat se si të bëheni i pasur

Këshilla nga disa prej milionerëve më të mëdhenj që ia kanë dalë vetë. Përqendrohuni tek të ardhurat Hapi i parë konsiston në përqendrimin tek rritja e...

Edhe nënat lodhen. Pak më shumë konsideratë për to!

KA DISA MËNYRA PËR TA TRAJTUAR KËTË TEMË. TA SHOHËSH NGA KËNDVËSHTRIMI I FËMIJËVE, I BURRAVE APO I MENDIMIT TË PËRGJITHSHËM?! POR LE TË PËRBALLEMI...

Çfarë të bëni kur të tjerët ju paragjykojnë?

A ju ka ndodhur ndonjëherë që sa herë flisni me dikë ata do të gjejnë diçka që nuk shkon me ty? Zakonisht këta persona nuk...

Tortë me arra dhe çokollatë

Një ëmbëlsirë e shijshme dhe e parezistueshme nga të gjithë, e lehtë dhe e vlerësuar nga ata që e kanë shijuar. Provojeni sepse nuk...
Trileçja është një ëmbëlsirë që ka marrë shumë famë në vendin tonë. Të gjithë po e pëlqejnë dhe po e duan. Trileçja ka pikërisht këtë emër...

Hetem Ramadani: Largojini nga frigoriferi, këto ushqime shkaktojnë kancer

Ai ka zgjuar kureshtjen e të gjithë shqiptarëve me prezantimin e formulës “magjike” mbi shërimin e disa sëmundjeve pa ilaçe dhe të jetuarit deri...

Pesë ushqime që mund t’i hani dhe të mos fitoni peshë

Kjo tingëllon e pamundur, por në të vërtetë ka ushqime të caktuara që mund të plotësojnë dëshirat e urisë pa ‘paketuar’ kile. Çelësi është që...

Dietë, për tre ditë humbni 5 kilogram!

Regjimi i të ushqyerit: DITA E PARË Mëngjesi: 1 patate e zier pa kryp, 1 gotë jogurt Dreka: 2 patate të ziera pa kryp, 1 gotë jogurt Darka:...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani dy veze në ditë

Pavarësisht nga mendimi juaj mbi vezët, me siguri që nëse e hapni tani frigoriferin e keni një pako me vezë në të. Duke ngrënë vezë...

Ja pse nuk duhet të pini kafe në stomak të zbrazët

Shumica e njerëzve nuk mund të hanë mengjes pa pirë kafe, shkruan InfoKosova. Të pini kafe në barkun e zbrazët mund ti krijoni vetës probleme...

Ja çfarë iu ndodhë organeve të trupit gjatë fluturimit me aeroplan

Një infografikë e lëshuar nga Citybase Apartments tregon se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj gjatë fluturimit. Fryrje, të ftohtë, rrahje të parregullt të zemrës...

Mjeku italian trondit botën: Kanceri mund të shërohet me sodë buke

Mjeku Dr. Tullio Simoncini, e ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë tjetër veçse...

Përse ju dridhet syri? Përgjigja nuk do ju pëlqejë!

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën...

OPINION - EDITORIAL

Kosovë-Shqipëri vërtetë jemi një! Vdekja e kosovarizmit!

A u bindën edhe më skeptikët se nuk ia kanë dalë të na ndajnë as Enveri e komunizmi, as serbi e malazezi, as turku,...

TË FUNDIT

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...

Detaji i 8-shit të diamanteve që nuk e keni vërejtur për vite me radhë, po ‘çmend’ rrjetet sociale!

Zbulimi i një numri të fshehur në njërën nga kartat e bixhozit është gjëja më e fundit virale në internet. Numri i fshehur tetë në...

Konjufca dhe Aliu braktisin mbledhjen e VV-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie. Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se...

E zbulon NASA: Ja kur do të dërgohet njeriu i parë në Mars

Rrezatimi vdekjeprurës nga kozmosi, mundësia e humbjes së shikimit, atrofimi i eshtrave. Kjo është vetëm një pjesë e sprovave, të cilat shkencëtarët duhet t’i tejkalojnë...

Ambasadori rus në Beograd: Isha korrekt, Kosova nuk është fare shtet

Ambasadori rus në Beograd, Alexander Bocan Harchenko, ditë më parë ka bërë një deklaratë që sipas tij “Republika e Kosovës është pjesë e Serbisë”. Për...

Osmani i përgjigjet Veliut për fotografinë me Kurtin: Le ta harrojë se i jap atij sqarime

Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, i është kundërpërgjigjur bashkëpartiakut të saj, Agim Veliut, i cili i ka kërkuar sqarime për takimin e rastësishëm me...

Vajza shndërrohet në Kim Kardashian, do të habiteni nga reagimi i njerëzve

Një femër vendosi që të duket si Kim Kardashian për vetëm një ditë. Ajo vendosi të pasmet dhe i bëri aq të mëdha sa mezi...

Burri i thyen 247 arra me kokë duke tentuar të thyej rekordin botëror, të gjithë shokohen kur e shohin

Një burrë nga Pakistani ia ka thyer vetëm me kokë, 247 arra për brenda një minuti duke tentuar të thyej një rekord bizar botëror,...

Qyteti “fantazmë” që kushtoi 40 miliardë dollarë

Një projekt prej 40 miliardë dollarësh, për të ndërtuar qytetin e parë në botë të “zgjuar” barazvlerësohet me Çernobilin si një qytet “fantazmë”. “Utopia e...

Zanfina Ismaili ndryshon stilin e flokëve, kështu s’e keni parë asnjëherë

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Zanfina Ismaili tash e një kohë është distancuar nga angazhimet muzikore. Zanfina në çdo paraqitje arrin...

MË TË LEXUARAT

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...

Detaji i 8-shit të diamanteve që nuk e keni vërejtur për vite me radhë, po ‘çmend’ rrjetet sociale!

Zbulimi i një numri të fshehur në njërën nga kartat e bixhozit është gjëja më e fundit virale në internet. Numri i fshehur tetë në...

Konjufca dhe Aliu braktisin mbledhjen e VV-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie. Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se...

E zbulon NASA: Ja kur do të dërgohet njeriu i parë në Mars

Rrezatimi vdekjeprurës nga kozmosi, mundësia e humbjes së shikimit, atrofimi i eshtrave. Kjo është vetëm një pjesë e sprovave, të cilat shkencëtarët duhet t’i tejkalojnë...
web
analytics