Web Analytics
E mërkurë, 12 Qershor, 2024
29.7 C
Pristina

NATO për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës: Puna jonë mbetet sigurimi i paqes dhe lirisë së lëvizjes për të gjithë pa dallim

Kosova ka shënuar datën 12 qershor duke festuar 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit – një ditë që symbolizon hyrjen e trupave paqeruajtëse të NATO-s...

Haradinaj: Kosova dhe QUINT-i duhet t’i japin përgjigje Serbisë me hapjen e Urës së Ibrit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se përgjigja më e mirë e Kosovës dhe e vendeve të QUINT-it ndaj Serbisë është të hapej...

Vdes një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë

Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor i Burgjeve ka njoftuar se sot, rreth orës 06:18, në Qendrën e...

AGK dënon vandalizmin e logos së QIKA-s pas transmetimit të emisionit “Ngjyrat e dashurisë”

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka deklaruar se ka pranuar me shqetësim informatën se është vandalizuar logo e organizatës...

E trishtë: Kjo është 17 vjeçarja nga Drenasi e cila vdiq pas vetaksidentit me motoçikletë

Një rast i rëndë ka tronditur familjen Hajdari nga fshati Dobroshec i Drenasit. Vajza e tyre 17 vjeçare ka ndërruar...

Kurti: Nuk kemi problem me serbët, por me Qeverinë e Serbisë që nuk distancohet nga Millosheviqi i të kaluarës

Në Prishtinë është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka folur edhe për...

Ish ministri britanik i Mbrojtjes, George Robertson sot në Kosovë

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ka bërë të ditur se në orët e vona të...

Moti me diell dhe vranët

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. IHK...