-3.1 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina TECH

TECH

Kur robotët luajnë futboll, zbuloni synimin befasues të ‘RoboCup’

'RoboCup' bashkon disa nga mendjet më të mira në teknologji nga e gjithë bota. Ajo është themeluar në vitin 1997 dhe misioni i saj është...

Kjo është arsyeja pse Apple është kaq e shtrenjtë !

Pse është Apple aq e shtrenjtë? Me Apple Stand dhe Mac Pro ju patjetër do të pyesni veten pse, shkruan InfoKosova. E pra, Apple është një...

Galaxy Tab S6 është tentativa e radhës e Samsung për të sfiduar iPad

Konkurrenti më i ri i Apple iPad Pro dhe Microsoft Surface Pro vjen me një laps stylus të përfshirë në paketim dhe me një...

Shitjet e smartfonëve bien por të Samsung dhe Huawei rriten

Sipas Strategy Analytics, shitjet ranë me 2.6% ndërsa Samsung regjistroi rritje 1.9%, Huawei 1.7% dhe Apple humbi 0.7% krahasuar me një vit më parë. Strategy...

Most Read

E mahnitshme: Kirurgët britanezë shpëtojnë vajzën e lindur me zemër jashtë

Kirurgët në Britani kanë shpëtuar jetën e një fëmije që ka lindur me zemrën e saj jashtë trupit. Kjo si rezultat i një gjendjeje të...

Shoferi i kamionit mblodhi 30 vjet monedha në Gjermani: Kur vdiq, familja trashëgoi 2500 kg pasuri !

Një shofer kamioni nga Gjermania veriore mblodhi monedha për 30 vjet dhe shumicën e tyre e paketoi në qese plastike. Sipas medieve të huaja, shumica...

Ky është aeroplani më i madh në botë!

Ndoshta nuk do ta besoni, por ky është aeroplani më i madh në botë. Testimi i tij publik do të bëhet në vitin e ardhshëm...

Pamja që çuditi amerikanët: Të gjithë ishin të sigurtë që ishin alienë

Një raketë e kompanisë së Elon Musk, SpaceX, ka transportuar 10 satelitë për në hapësirë nga Kalifornia të premten, duke lënë prapa një mjegull...
web
analytics